50 Bin ₺’ye Kadar Alınabilecek, En Hesaplı ”10” Otomobil

Bu yazımızda, makul fiyatlara en hesaplı otomobilleri bir listede sizlerle paylaşacağız. 50 Bin TL’ye kadar alınacabilecek en hesaplı ’10’ otomobil sizlerle.. iyi okumalar :’)

1) Accent Blue

2010-2016 model resmi C kompakt C ve B arası olarak yoğun ilgi gören bu otomobil hem fabrika yakıt verilerini korumakta hemde yüksek beygiri ile yapılabilecek en mantıklı araçlar arasında gözüküyor. 1.4 CVVT ,1.4 D-CVVT ve 1.6 CRDI olarak karşımıza gelen bu model 1.4 ‘lük versiyonu 100 hp 1.6’lık versiyonu ise 136 hp’dir.

Bagaj olarak tabii ki sedan sever ailelerin tercihini karsılamaya yetecek olan büyüklükte bir bagaj hacmi vardır. Tam 465 litre. Bakım ve parça konusunda hemen hemen her şekilde esnek olan bu modelde parça ve bakım konusunda zorluk çekilmiyor.

2) Renault Fluence

2010-2016 Bilindiği çoğu şirket araçları fluence’dir ve ayrıca birçok konuda tercih edilir. Bunun sebebi: Renault’un geçmişten süre gelen efsanevi namından kaynaklanır. Bu bağlamda yakıt ve parça konusunda hiç sıkıntı çekilmemesidir. Eğer sizde geniş kullanışlı bir araç almak istiyorsanız bu c kompakt tam size göre. 1.5 DCi ,1.6 ve 1.6 DCi olmak üzere 3 farklı motora ve birçok pakete sahiptir. 110 hp motora sahiptir ve 60 lt yakıt deposuna sahiptir. Ortalama 4.6 lt yakıt tüketimi olan bu araçta bagaj hacmi ise tam 530 lt’dir.

3) Toyota Corolla

2000-2015 Corolla resmi Toyata’nın ve dünyanın en çok satan otomobili olan corolla efsanesini hemen hemen herkes biliyordur.

50 bin tl fiyat gamında alınabilecek en konforlu araçlar bir diğeri olan corolla’da ise motor seçenekleri şöyledir: 1.33 ,1.4 ,1.4 D-4D,1.6 Ve 2.2 D-4D motor seçeneğine sahiptirler. Ama hesaplı olan kısım tabii ki de 1.33 benzin ve 1.4 D-4D Dizel olan modelleridir.

C kompakt olan bu modelin iki motor tipi arasında ortalama 5.5 ‘lık bir yakık tüketimi vardır. 452 litre bagaj hacmi olan bu kompakt ailelerin bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir araç olarak gözümüze çarpıyor.

Ayrıca servis ilgisi olarak bir kez daha toyota aldığınıza pişman olmayacaksınız.

4) Renault Symbol

2010 ve 2017 arası Symbol resmi eğer yeni kasa ihtiyaçlarımı karşılasın yeter ve yakıtı da az olsun diyorsanız eğer bu otomobil tam sizlik..

Haliyle ikinci el araçların bakımları biraz daha ağır olduğu için sifıra yakın ikinci eller ve düşük kilometreli olanlar daha çok tercih edilmektedir.

Bu otomobil 1.5 DCi olan motor seçeneği ve Renault ile adeta bağdaşan bu motor seçeneğinin Symbol’de verdiği ortalama yakıt tüketimi ise 3.9 litre bu araç tam sizlik. 50 bin tl’lik fiyat bandından bir çok düşük kilometreli araca sahip olabilirsiniz.

5) Dacia Sandero

Dacia Sandero, Hazır Renault’tan bahsetmişken onun kardeşi olan Sandero’yu da es geçmemek gerek.

Yine sıfıra yakın 2. el kervanında bu otomobilde var. 0.9 ,1.5 DCi şeklindeki motorlarıın ikisininde tutulduğu bir dönemdeyiz.Ve artık benzinli ve dizelin arasında çok bir farkında kalmadığı bu dönem artık alıcısını dizelle benzin arasında bırakmıyor. Yakıt tüketimine gelirsek bu 1.5 Dci 90 hp symbol ile aybi motoru tasiyor. 4.0 yakıt tüketim verisi hemen hemen tutuyor.

320 lt bagaj hacmi ve 50 litre yakıt deposuna sahiptir. B segmenti hatchback olan bu modelin biraz bagaj hacmi ve iç alanı dardır. Yedek parça ve bakım konusunda sıkıntı çekilmemektedir.

6) Clio Grantour

Bana hem geniş hem kullanışlı otomobil lazım diyenler bu otomobil ise tam size göre. Clio grandtour. Symbol ve dacia ile aynı motora sahip olan model yakıt konusunda ailesini aratmıyor.

Bu fiyat gaminda hem hacimi büyük hemde kullanışlı arac arayanlara hitap ediyor. Hemen hemen uzun yıllardır Renault’un süre gelen Clio sevdasının bir farklı boyutudur bu otomobil.

1.5 DCi 90 hp olan otomobilin 4.0 ortalama yakıt tüketimi bulunmaktadir. Renault ve Dacia kullanıcılarının hacim konusunda iç çektikleri o 45 litrelik depoya sahiptirler. Ne çok ne az. Aracımızın bagaj hacmi ise tam 445 lt’dir. Bu da oldukça yeterlidir.Bu araç herkesin tercihi değil fakat büyük bir otomobile ihtiyacı olanlara yarayacaktır.

7) Ford Focus

Otomobillerinin o yıllardır bitmek bilmeyen ihtiraslı zahmeti. Evet Ford Focus modeli Ford’un vazgeçmediği bir modeldir.Her kasası her modeli her paketi kullanıcılarının beğenisini kapan bu otomobilden kolay kolay kimse şikayet etmez. Yalnız bu aracın bakımları diğer araçlarımız kadar hafif olmayacaktır.

Benim icin konfor olsun araba gitsin gerisi mühim değil diyenler. Evet iste tam sizlik. 50 bin fiyat aralığında 1999 model’den başlayıp 2014 model’e kadar pek çok model ve paket bulmanız mümkündür.

1.6 TDCİ olan dizel paket muhtemelen sizi üzmeyecektir.115 hp 270 nm tork üreten bu araç ne şehir içinde ne de uzun yolda sizi kesinlikle üzmeyecektir. 4.5 litre ve 55 litre yakıt deposu ile güzel bir yakıt tüketimi verisi sunuyor. Bu aracımızında 421 litre bagaj hacmi bulunmaktadır.

8) Opel Corsa

Küçük ama kullanışlı. Hatchback olan model hem cok az yakıt tüketime sahip hemde çok kullanışlı görünüyor ve alıcısının ilgisini çekmektedir.

B hatchback olan otomobil 1.3 CDTi motor seçeneğiyle dizel olarak sunuluyor. Birçok parçası Fiat grubu ile uyumlu halde ve servisleri de ayni araçlara bakabiliyor.

Servis bakımları ve yedek parça konusunda en minumuma indirgiyen araçlardan bir tanesidir.Özellikle bayan kullanıcılarımız ve genç arkadaşlarımız tercih ederek otomobilin zevkini bi’ hayli çıkarmakta :’)

Teknik özelliklerine gelecek olursak.. 3.8 litrelik fabrika verisini yakalamak çok kolay bir olaydır. 75 hp olması sadece ani kalkışlarda uzuyor onun dışında kesinlikle motorun azizliğine ugramazsınız.

Yakıt deposu 45 litredir ve bagaj hacmi ise 285 litredir. Bu da bu tip bir aracı beğenen insanların beklentisini karşılayacak niteliktedir.

9) Volkswagen Polo

Alman devinin küçük hatchback modeli ile karşınızdayız..

50 bin fiyat bandında ise Opel Corsa ile aynı segmentte yarışan bu model ise 1.2 TSI,1.2 TDI ,1.4 TSI, 1.4 TDI ,1.6 TDI olmak üzere hem 1.2 de hem 1.4 de hem de 1.6 da dizel motorlara sahiptir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. En çok tutulanları ise 1.4 TDI ve 1.6 TDI modelleridir.

Modelin 90 hp gücü ve 230 nm torka sahip olan bu otomobil 45 litrelik yakıt deposu bulunmaktadır. Karma tüketimi 3.5 litre olarak sunuluyor, ama bunu pek yakalamak mümkun gözükmüyor haliyle..

280 litre bagaj hacmi vardır. Bu da bu tip bir hatchback için gayet uygun bir büyüklüktür.

10) Golf 6

Volkswagen’in mk6 olarak geçen bu aracının uzun yıllar süren bir geçmişi ve harika işcilik ve servis hizmeti bulunmaktadır.

Ben araba’da konfor’a bakıyorum, buram buram kalite koksun, hiçbir sey önemli değil, diyorsanız. Bu istediğinizin tam karşılığı bir Golf almaktır.

Volkswagen’in can yakan servis bakım fiyatları ve parça fiyatları adeta araba’dan soğutuyor, ama keyfi önemli dediğimiz için keyif almaya bakıyoruz tabii.

Yine kardeşi gibi 1.4 TSI benzinli ve 1.6 TDI dizel olarak tutulan motorları gayet kullanışlı durumdadır. Araçta kullanılan malzemelere kadar kaliteyi göreceksiniz.

Teknik verileri ise şöyle: 122 hp beygir gücü 55 litre geniş yakıt deposu ortalama 5.0 yakıt tüketimi ile oldukça iyi veri sunmaktadır. 350 litre bagaj hacmi olan araçta beklentiler oldukça iyi karşılanıyor, hem aile hemde spor otomobil olarak kullanılan bu hatchback alıcısını üzmeyecektir.

Fiyatları adeta arabadan soğutuyor, ama keyfi önemli dediğimiz için keyif almaya bakıyoruz tabii..

Yine kardeşi gibi 1.4 TSI benzinli ve 1.6 TDI dizel olarak tutulan motorları gayet kullanışlı durumdadır. Araçta kullanılan malzemelere kadar kaliteyi göreceksiniz.

Teknik verileri ise şöyle: 122 hp beygir gücü 55 litre geniş yakıt deposu ortalama 5.0 yakıt tüketimi ile oldukça iyi veri sunmaktadır. 350 litre bagaj hacmi olan aracta beklentiler oldukça iyi karşılanıyor. Hem aile hem de spor otomobil olarak kullanılan bu hatchback alıcısını üzmeyecektir.

Eveet.. yazımızın sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir. Yorum yapmayı untmayın:’)

DİĞER YAZILARIMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Yazan: Alican TAŞ

Bir cevap yazın